Údržba klimatizace vozidla

POPIS SLUŽBY

Prověření účinnosti klimatizace, recyklace a plnění chladiva, test těsnosti klimatizačního systému. To vše zahrnuje servisní služba údržba klimatizace.

PŘEDNOST SLUŽBY

Údržba klimatizace je servis poskytovaný naší společností již od roku 2003 a naši automechanici procházejí pravidelnými školeními v nejlepších školících střediscích. K samozřejmosti patří špičkové servisní vybavení od firmy BOSCH.

PŘÍNOS PRO ZÁKAZNÍKA

Pravidelná údržba klimatizace vozidel našich zákazníků zvyšuje pohodu a příjemné prostředí v automobilu, čímž přispívá k bezpečnosti silničního provozu.

POPIS

Klimatizace  je dnes již v mnoha případech součástí základního vybavení vozidel. Stává se tak nepostradatelným pomocníkem, který v automobilu vytváří příjemné prostředí nejen v létě, ale v podstatě v průběhu celého roku. Ačkoliv se klimatizace jeví jako uzavřený bezúdržbový systém, dochází zde k pozvolnému úniku chladícího média (chladiva), jehož velikost se uvádí až 30% za 2 roky. Běžná údržba klimatizace spočívá především v kontrole předepsaného množství chladícího média a dalších operací, které jsou součástí automatického testu našich moderních servisních přístrojů.

Toto zařízení umožňuje odsát chladící médium a následně provést jeho recyklaci. Vlivem recyklace se také odloučí část oleje, který je v chladivu rozptýlen. Při vakuaci chladícího systému provede zařízení i test těsnosti klimatizačního systému. Následně se klimatizace doplní chladícím médiem a novým olejem na výrobcem předepsané množství. Zákazník vždy hradí jen rozdíl mezi odsátým množstvím a předepsaným množstvím výrobcem vozidla.

Údržba klimatizace s chladícím médiem R134a je v současné době prováděna na všech našich provozovnách BestDrive. Údržba klimatizace na vybraných provozovnách, které jsou vybaveny novým zařízením, umožňuje servisování vozidel s klimatizací plněnou novým chladivem R1234yf.

Tato služba je dostupná na pobočkách:

  • Brno - Černohorská
  • Havlíčkův Brod
  • Jindřichův Hradec
  • Liberec
  • Mladá Boleslav
  • Ostrava - Moravská Ostrava
  • Plzeň - Lochotín
  • Praha 5 - Stodůlky
  • Praha 10 - Strašnice
  • Zlín - Malenovice

Údržba klimatizace bez dezinfekce klimatizace  je možno považovat za nekompletní, tj. je provedena kontrola celého vnitřního systému rozvodu vzduchu v kabině vozidla, včetně interiéru vozidla a výměna pylového (kabinového) filtru.

Abychom zabezpečili bezproblémovou funkci a správný výkon klimatizace, musíme o ni pečovat. Údržba klimazizace, tedy pravidelná kontrola celého klimatizačního systému, stejně tak jako drobné opravy předpokládají nezbytné servisní vybavení a odborně proškolený personál. To vše jsme právě pro Vás ve vybraných servisech BestDrive  připravili. Naši mechanici Vám prověří účinnost klimatizace, provedou kontrolu, recyklaci a plnění chladiva, dezinfekci klimatizace a výměnu pylového filtru. Máme vybavení pro zjištění místa netěsnosti systému klimatizace a jsme schopni provést i drobné opravy. Údržba klimatizace by se měla provádět dle doporučení výrobců každý rok, zejména před letním obdobím, i když klimatizace se využije i během chladného období např. k odmlžení oken. Údržba klimatizace je prováděna na kterékoliv z 80 prodejen BestDrive.

V našich servisech můtete také zakoupit pneumatiky koncernu Continental:

K této službě nabízíme možnost využít také ostatní servisní služby: