Plechové disky nenáročné ráfky pro vozidlo

O tom, jak je nutné mít na vozidle mít kvalitní pneumatiky, bylo už řečeno mnoho. Ale neméně důležité jsou i ráfky. Plechové disky jsou velmi dobrou volbou pro Váš automobil. Existují samozřejmě i alu disky, které jsou atraktivnější a po designové stránce hezčí. Každý z těchto dvou typů disků má své výhody a nevýhody. Zkusme si je blíže probrat.

V jakém období jsou vhodnější plechové disky?

Cestujete-li často v zimním období, a to na silnicích, které jsou pokryté sněhem, štěrkem a solí, jsou rozhodně doporučovány plechové disky. Ideálně v kombinaci s celistvými poklicemi, které je celé zakrývají. Důvod této volby je jasný, a to především ochrana před nečistotami. Ty se tak nedostanou k našemu brzdnému systému, který mohou výrazně poškodit – viz například kousek štěrku. Právě to hrozí u disků hliníkových, jelikož zde je plocha mnohem otevřenější a riziko vniknutí nečistoty je mnohonásobně větší.

letním období jsou naopak žádanější alu kola než plechové disky. Ať už se podíváte na jakýkoliv tip hliníkových disků, ve většině případů zaujmou hlavně tím, nakolik jsou otevřené místo hodně uzavřených plechových disků. A zatímco v zimě je to problém, v létě je to naopak plus. Jelikož má většina vozů na našich silnicích brzdy chlazené klasicky vzduchem, je třeba, aby vzduch k daným kotoučům a destičkám proudil a bylo lépe odváděno teplo. Zvláště při jízdě ve vysokých teplotách a při intenzivním brzdění je jasně patrné, že se při volbě alu disků brzdy ohřívají mnohem lépe a jsou stále v tolerancích provozní teploty.

Co říci k ceně? Plechové disky jsou levnější 

Podstatný vliv na výsledné rozhodnutí má ale i cena. Je jasné, že plechové disky jsou levnější. Pokud však započteme i jejich životnost, už cenová propast nemusí být zase až tak výrazná, jak se zdá při samotné koupi. Navíc jdou obě možnosti v případě poškození i renovovat, pokud nejsou výrazně prasklé. Při tomto porovnávání poté nesmíme zapomenout ani na důležitou výhodu, a to fakt, že hliníkové zkrátka vypadají lépe než plechové disky. Sami tedy doporučujeme dvě sady, a to zimní klasiku, plechové disky na zimní pneumatiky a letní pneumatiky mít obuté na alu kolech.

V současné době je možné objednat PLECHOVÉ DISKY na našich pobočkách, ale na online objednávání a nabídce disků pracujeme a brzo se něj mohou zákazníci těšit.

Na nové plechová kola můžete přezout pneumatiky prémiových značek jako jsou:

Nabízíme možnost využít také servisní služby: