Užitečné tipy a rady pro řidiče

Na této stránce najdete užitečné rady a tipy pro řidiče.

Užitečné informace o pneumatikách, rady a tipy

O čem vypovídá rychlostní index pneumatik

Každá pneumatika má své označení. Jde o soupis čísel a písmen, které nám prozradí o ní několik informací. Jedno ze značení se nazývá rychlostní index.

Co musí splnit dezén pneumatik?

Dezén pneumatiky je často podceňována záležitost. Řidiči jezdí na stejných pneumatikách i 10 let. Při takovém opotřebení dezén nesplňuje zákonem stanovené rozměry a bezpečnostní předpisy. Podívejme se spolu na dezén ze všech stran.

Zima sa bíží, máte už přezuté?

Zima se blíží, a tak je nejvyšší čas přemýšlet nad přezutím vašeho čtyřnohého oře. Pokud hodně jezdíte, je dobré si nechat vyměnit pneumatiky už teď.

Příprava na STK. Na co všechno si musíte dát pozor?

Koupili jste si auto svých snů, ať už nové nebo ojetá, užíváte si jízdu, ale nevíte, kdy máte povinnost absolvovat pravidelnou technickou kontrolu (ve zkratce STK)? Případně víte, že vás brzy čeká, ale nevíte, jak probíhá a na co dříve myslet? Čtěte dál.

Jaké disky se nejvíce hodí na konkrétní auta?

Auto tvoří kola. Kola musí být na autě viditelné, musí poutat pohledy a musí dobře vypadat. Jak si však správně vybrat ze široké nabídky disků? Přečtěte si naše tipy a dolaďte celkový vzhled vašeho auta.

Jak probíhá nastavení světel na autě? (Návod)

Přesné nastavení světel je důležité z hlediska bezpečnosti silničního provozu a naší ochrany před problémy na STK. Bez dobře nastavených světel technickou kontrolou neprojdete a nikdo to tam za vás neudělá. Nepodceňujte nastavení světel a ušetřete si nervy i čas.