Pneumatiky a disky od BestDrive jsou zárukou kvality a bezpečnosti

Stránky BestDrive nabízejí i kvalitní pneumatiky a disky pro Váš automobil širokého portfolia výrobců a dodavatelů. Vše je optimalizované pro nejrychlejší vyhledávání, abyste se v co nejméně krocích dostali k požadovanému výsledku a nezáleží na tom, zda se jedná o pneumatiky a disky pro klasický osobní automobil, SUV či 4x4. Na našich stránkách dále naleznete vše, co potřebujete ke správnému výběru pneumatiky a disku, včetně mnoha užitečných rad a tipů.

Jak postupovat při výběru přes online konfigurátor?

  1. Prvním krokem je volba vozidla, které používáte (osobní, transporter/van, suv).
  2. Pro jakou sezónu pneumatiku potřebujeme – zimní, letní nebo dáváte přednost celoročním pneumatikám.
  3. Následně si vyberete požadovanou šířku, profil a průměr. Pak už stačí kliknout na vyhledat a zobrazí se Vám výsledky odpovídající Vašim požadavkům.

Na základě zadaných kriterií, si můžete vybrat prodejnu a termín Vašeho servisu.  Nespornou výhodou jsou online výsledky vyhledávání aťto dostupnosti zboží, tak termíny v servisu.  Zadané parametry navíc můžete v kterémkoliv kroku košíku změnit dle svých potřeb až do poslední chvíle před odesláním objednávky.

Naše stránky nabízejí pneumatiky a disky širokého porfolia výrobců a dodavatelů:

Pneumatiky značek

Pneumatiky a disky, jak je správně vybrat?

pneumatiky BestDrive

Pneumatiky a disky jsou jednou z nejdůležitějších částí automobilu, jelikož jsou tím základním, co zajišťuje kontakt vozidla s povrchem vozovky, proto je velmi vhodné věnovat jejich výběru zvýšenou pozornost. Informace, jaké pneumatiky a disky se hodí pro Váš automobil naleznete ve velkém technickém průkazu. Tam máte napsané nejen schválené rozměry pneumatik, ale také předepsané rozměry ráfků, na které se pneumatiky obouvají. Správným výběrem pneumatik a disků lze předejít problémům při silniční kontrole, na STK či jednání s pojišťovnami..

Mějme modelový příklad například Škodu Fabia, která má shodné nápravy s popisem 6J x 14 ET 37; 185/60 R14 82H. Co ty čísla znamenají pro výběr pneumatik a disků? 

Označení 6J x 14 ET 37 jsou parametry ráfku a je jedno, jestli hliníkového, plechového, karbonového nebo jiného. Označení 185/60 R14 82H jsou pak parametry schválené pneumatiky.

Nejprve si vysvětlíme ráfek. Číslice 6 je šířka ráfku v palcích, písmeno J udává typ patky ráfku a až na naprosté exotické výjimky jsou dnes všechny ráfky typu J. Číslice 14 je pak průměr ráfku v palcích. Následují další důležité parametry jako například ET, které značí zális. Lidově řečeno, jestli bude kolo v blatníku utopené, nebo bude koukat ven. Udává vzdálenost od osy kola k jeho dosedací ploše v milimetrech. Čím je ET větší, tím víc bude kolo utopené do blatníku. Nižší ET (klidně může být to číslo záporné) zase znamená, že kolo bude koukat z blatníku ven.  O dalších parametrech nutných pro výběr ráfku se dočtete například zde

Rozměry pneumatik 185/60 R14 (pokud zůstaneme u našeho modelového příkladu) nejsou to jediné, co musíte dodržet. V tomto případě se jedná o pneumatiku širokou 185 mm, která se obouvá na ráfek o průměru 14 palců. Číslice 60 znamená poměr výšky bočnice pneumatiky k její šířce. V tomto případě je to tedy 60 % ze 185 mm.

Další důležité označení je ale to 82H. Číslice 82 značí tzv. hmotnostní (nebo též nosnostní) index. Ten označuje, jaké maximální zatížení může jedna pneumatika unést. V tomto případě znamená 82 nosnost 475 kg (viz dále v tabulce). Písmeno H je pak index rychlostní, tedy nejvyšší konstrukční rychlost pneumatiky. Písmeno H značí 210 km/h.

Pokud si přesto nejste jistí, jaké pneumatiky a disky zvolit na Váš vůz. Navštivte některý z našich servisů sítě BestDrive. Náš proškolený personál Vám poskytne profesionální poradenství a doporučí Vám ty nejlepší pneumatiky a disky pro Váš automobil a nabídne Vám doplňkové služby, které by se Vám mohli hodit. Jako je například seřízení geometrie, test tlumičů, kontrola brzdových destiček, příprava vozu na STK a další.

Ke koupi pneumatik nabízíme možnost využít následující servisní služby: