Pneumatiky nákladní

Parametry pro nákladní a autobusové pneumatiky

Nákladní pneu z naší nabídky jsou určeny nejen pro kamiony a nákladní vozidla. Jsou také pro autobusy. Pneumatiky musí být především bezpečné a spolehlivé. Nesmí docházet k defektům pláště, pro každodenní bezpečí řidiče i přepravovaného zboží. U nákladních pneumatik je nutné průběžně hlídat hloubku dezénu a nahuštění pneu. Zohledněn musí být i typ nákladního vozidla, pro které jsou pneumatiky určené.

Rozměr nákladní pneumatiky zjistíte na bočnici stávající pneu na vozidle. Případně ve velkém technickém průkazu (TP). Uvedené informace jsou informativního charakteru. Neváhejte jejich konzultovat s naším technikem.

Např: 305/70 R22.5 152L    
     
305 šířka motopneu (mm)  
70 profilové číslo (%)  
R radiální konstrukce  
22,5 průměr pneumatiky v palcích  
152 index nosnosti  
L kategorie rychlosti  

Výběr nákladních pneumatik

Výrobce obvykle doporučuje určitý řadu nákladních pneumatik. Budete mít jistotu správného nákupu, pokud se budete doporučením řídit. Nákladní pneu se podle umístění obvykle dělí na vodící, záběrové a návěsové. A také podle převládajícího typu používané komunikace.

Preferujte nákladní pneumatiky s dlouhou životností, tichostí při jízdě, ekonomickým provozem, jízdním komfortem i bezpečností. Nabízíme levné i dražší pneu nákladní prémiových značek Continental, Matador, Goodyear nebo Michelin či Uniroyal.

Bezpečnost jízdy s nákladním vozidlem je ovlivněna i tlakem v pneu. Přehuštění nebo podhuštění nákladní pneu ovlivňuje životnost. Neodborné nastavení může vést i ke zničení kostry pláště pneumatiky.

Huštění obvykle probíhá ve dvou fázích. V první fázi dochází k predhusteniu pro optickou kontrolu případných deformací. Pak nastupuje druhá fáze, huštění pneu na optimální tlak. Pneumatiky by se měly nacházet ve vertikální poloze a mechanik by měl být vzdálen nejméně 3 metry. Nejlepší v ochranné kleci. Optimální hodnota tlaku v nákladní pneu musí být stanovena podle počtu náprav, zatížení a podmínek používání.

Objednat si můžete na kterékoliv pobočce.

V našich servisech můtete také zakoupit pneumatiky koncernu Continental:

K této službě nabízíme možnost využít také ostatní servisní služby: