Test a výměna tlumičů

POPIS SLUŽBY

Test tlumičů pérování prováděný na speciálním testovacím zařízení. 
Následná odborná výměna vadných tlumičů pérování na základě testu tlumičů nebo provedení vizuální kontroly.

PŘEDNOST SLUŽBY

Rychlé a velmi přesné měření účinnosti tlumičů bez pracné a nákladné demontáže. Výsledek testu s použitím speciálního testovacího zařízení je k dispozici během několika minut. Zákazník obdrží protokol o výsledku měření. Odborně proškolený personál současně poskytne k výsledku testu komentář a poradenství, či případnou výměnu.

PŘÍNOS PRO ZÁKAZNÍKA

Identifikace závady tlumičů speciálním testovacím zařízením. Odborná výměna vadných tlumičů pérování na místě. Zvýší se jízdní komfort, stabilita vozidla a bezpečnost jízdy. Prodlouží se životnost pneumatik.

POPIS

Vadné tlumiče pérování, zvláště ve spojení s nerovnou vozovkou, způsobují zvýšené pohyby karoserie a kola a vedou k velkým dynamickým změnám zatížení kola. To má vliv na brždění (zvláště ve spojení s ABS) a také na řiditelnost a směrové chování automobilu. Vadné tlumiče pérování rovněž zvyšují opotřebení všech dílů souvisejících se zavěšením kola, jakož i valivý odpor kola, což se projeví ve zvýšeném opotřebení pneumatik, snížení komfortu jízdy a stability, v delší brzdné dráze a vyšší spotřebě paliva. Z výše popsaných důvodů je tedy zřejmé, že vadné tlumiče pérování ovlivňují bezpečnost provozu vozidla a jeho posádky.

Zda jsou tlumiče schopny plnit tuto základní funkci lze nejlépe prověřit na speciálním testovacím zařízení. Výstupem měření jsou číselně a graficky zpracované hodnoty účinnosti tlumičů přední i zadní nápravy včetně vyhodnocení rozdílu účinnosti pravého a levého tlumiče. Současně je vyhotoven protokol o provedeném testu a přiloženo doporučení.

Ve vybraných servisních prodejnách BestDrive provádíme kontrolu technického stavu tlumičů pérování i jejich výměnu. V naší nabídce jsou originální značkové tlumiče. Výměnu provádíme na základě objednání. Vždy podle potřeby zákazníka.

Tlumiče se správnou funkcí zvyšují bezpečnost provozu Vašeho vozidla, zvyšují životnost pneumatik, snižují předčasné opotřebení některých součástek Vašeho vozu ! 
V našich servisech najdete nejen radu, ale i odbornou pomoc!

Případně se můžete OBJEDNAT ONLINE

V našich servisech můtete také zakoupit pneumatiky koncernu Continental:

K této službě nabízíme možnost využít také ostatní servisní služby: