BestDrive: Výsledky testování pneumatiky BestDrive

V loňském roce představila servisní síť BestDrive dlouho očekávanou značku privátních pneumatik – BestDrive SUMMER / BestDrive VAN SUMMER. Je výsledkem celoevropského projektu, na kterém se podíleli kolegové z celého regionu EMEA a zejména konstruktéři v Německu. Cílem je nabídnout zákazníkům vlastní pneumatiku, která bude nositelem sdělení You drive, we care. (Vy jezdíte, my se staráme).

pneumatika BestDrive

Pneumatika BestDrive se pyšní moderním designem a vynikajícími technickými vlastnostmi. V každé palcové řadě ukazuje velmi dobré pokrytí potřeb trhu, nejen ve standardních rozměrech 14“ – 16“, ale také v rychle rostoucím segmentu 17“ – 18“.  Kromě vynikajících technických vlastností nabízí pneumatika konečnému zákazníkovi i benefity v podobě BestDrive Garance a BestDrive Záruky spokojenosti.

Abychom k pneumatice získali relevantní reference od našich zákazníků, rozhodli jsme se mezi nimi vybrat zájemce, kteří byli ochotní stát se našimi testovacími jezdci. Během roku jsme je průběžně vyhodnocovali a měli jsme od nich první zpětnou vazbu. Nyní vám přinášíme výstupy z konečného hodnocení našich jezdců. 

„Už teď můžeme konstatovat, že pneumatika BestDrive naplňuje naše očekávání. Všichni jsou s ní spokojeni. Koncoví uživatelé – privátní motoristé oceňují především vysokou životnost, nízkou hlučnost a v neposlední řadě také obě Garance, které k produktu dostávají. Fleetoví zákazníci volí BestDrive pneumatiky především z důvodu úspory provozních nákladů. Nízký valivý odpor zajišťuje nižší spotřebu PHM a vysoký kilometrový výkon "High Milleage" snižuje pořizovací náklady“, konstatuje Richard Velísek, marketingový ředitel. 

Jak hodnotí pneumatiku BestDrive SUMMER testovací jezdec Petr?

„Pneumatiky se chovají standardně, nevnímám zvýšenou hlučnost ani při vyšší rychlosti. Testuji na vozidle s pohonem na CNG, spotřeba paliva na některých trasách klesla o 0,3 kg/100 km (průměr cca 3,8 kg/100 km).

Pneu při standardní jízdě mají dobrou přilnavost, a to i na mokru, včetně rozjezdů. Znatelný rozdíl oproti předchozí pneu je jen při ostřejší jízdě, především v zatáčkách, kde je poznat nižší přilnavost testovacích pneumatik.

Po 30 000 km je však celkové hodnocení kladné, především kvůli snížení spotřeby paliva.“

BestDrive pneu test Petr

Dalším testovacím jezdcem byl pan Rado se Škoda Karoq, který o naší pneumatice hovoří takto:

BestDrive pneu test Rado

„Nízká hlučnost, navíc se mi zdá, že se po částečném opotřebení ještě zlepšila. Chování na suchu – za mě perfektní, drží stopu, velmi rychlé průjezdy zatáčkami na okresních cestách.

Brzdění na suchu – perfektní, několikrát jsem potřeboval natvrdo zabrzdit, bez problému. Na obou nápravách pneumatiky vykazují symetrické opotřebení.“

Testovací jezdec Stanislav vidí pneumatiky BestDrive SUMMER takto:

Jezdím hlavně po dálnici. Pneumatiky vypadají stále jako nové.. to jsem ještě nezažil.

Co hlavně oceňuji, je nízká hladina hluku, která se od pneumatik přenáší do auta. Obával jsem se, že když se pneumatiky tak pomalu opotřebují, nastane nechtěný efekt zvýšené hlučnosti. To se však nestalo.

Nízké opotřebení pneu se kladně projevuje na dobrém odvodě vody v podélném směru jízdy.

S pneumatikou jsem velmi spokojený a budu ji jistě doporučovat, když se mě někdo zeptá na názor.

Krátkou brzdnou dráhu jsem ocenil při prudkém brzdění jen jednou a to s naprostou spokojeností. Auto se chovalo při brzdění klidně a zastavilo na krátkém úseku. Ohledně spotřeby je pokles oproti zimním pneu cca 10%, což si myslím, že je super číslo. Jediné, co bych vytknul pneumatikám je boční přenos sil při handlingu na mokré cestě. Na suché vozovce je přenos sil v pořádku.“

Je potřeba konstatovat, že tento řidič jezdí většinu času po dálnicích a vozidlo nemá zatíženo. Ale i přes tyto ideální podmínky pro to, aby se pneumatiky málo sjížděly, je výsledná míra opotřebení po 60 000 km vyjímečná. Jak dokládají i výsledky ostatních jezdců, pneumatika BestDrive Summer dosahuje opravdu vysokého kilometrového výkonu (high mileage).

 

BestDrive pneu test Stanislav

Posledním testovacím jezdcem byl Matěj z Popradu, který s našimi pneumatikami projel téměř celou Evropu:

Pneumatiky BestDrive test Matej

„Jsem řidičem v mezinárodní přepravě. Jezdím téměř po celé EU, většinou plně naložený. Co mě při těchto pneumatikách překvapilo je nízká úroveň hluku od pneu k vozidlu. Obecně jsem byl s pneumatikami spokojený, nemám jim co vytknout. Kladně hodnotím hlavně opotřebení pneumatik. Na přední nápravě jsou pneu po 23 000 km na polovině životnosti, zadní pneumatiky i navzdory nákladu vydrží ještě 3x tolik.“

"Výsledky testů, které proběhly u zákazníků, kteří se přihlásili k testování této novinky, dopadly na výbornou. Máme tedy i samotnými nezávislými uživateli potvrzeno, že pneumatiky dosahují vlastností, tak jak je komunikujeme. Co více si přát, když máte kvalitní produkt a k němu spokojeného zákazníka?", dodává Richard Velísek.

BestDrive je největší síť pneuservisů a autoservisů v České republice a na Slovensku. Provozovatelem sítě je v České republice ContiTrade Services s. r. o., na Slovensku ContiTrade Slovakia s.r.o., obě společnosti patří do koncernu Continental. Jednotný koncept servisní sítě BestDrive se 188 pobočkami umožňuje pokrýt nabídkou profesionálních pneuservisních a autoservisních služeb území obou států. Komplexní nabídku zboží a služeb mohou využívat i zákazníci preferující online objednávání z pohodlí domova přes www.bestdrive.cz nebo www.bestdrive.sk. Jako největší poskytovatel komplexní služby motoristům se servisy BestDrive snaží nadstandardním způsobem naplňovat očekávání svých zákazníků v duchu firemního motta: Vy jezdíte, my se staráme / You drive, we care.