Jak vybrat zimní pneu?

Zimní měsíce se kvapem blíží a s nimi i spousta starostí pro každého motoristu. Jedna z nejvíce kladených otázek je, jak vybrat správné pneumatiky pro zimní provoz, kdy a kde je přezout.

Co byste měli vědět

Podle zákona mají řidiči povinnost vyměnit letní pneumatiky za zimní 1. listopadu a zpět na letní je můžou přezout 31. března. To za podmínek, že je na silnici souvislá vrstva sněhu, led, námraza a nebo když můžeme předpokládat z povětrnostních podmínek, že to nastane. Pokud například nebude 25. listopadu nikde ani stopa po mrazu a teplota se vyšplhá na 20 ℃, pokutu nedostanete.

Dejte si však pozor! Na vybraných úsecích v ČR se můžete setkat se značkou Zimní výbava a pokud na ni narazíte, přezuto mít musíte.

Jak poznat tu správnou zimní pneumatiku?

Zimní pneumatiky musí být podle naší legislativy označeny písmeny M+S. Pneumatika označená zkratkou mud and snow (bláto a sníh) by měla mít lepší záběrové vlastnosti na sněhu nebo v terénu. Věděli jste ale, že ve skutečnosti označení M+S zimní vlastnosti zcela neřeší? Symbolem M+S může být totiž označena i letní pneumatika s lepšími záběrovými vlastnostmi mimo silnici, na což hřeší někteří výrobci levnějších pneumatik. Zaručené prokázání dobrých zimních vlastností je označení sněhovou vločkou v hoře. Všichni renomovaní výrobci pneumatik proto označují všechny svoje pneumatiky oběma symboly, tedy písmeny M+S v kombinaci s vločkou v hoře.

Rozdíly mezi zimní a celoroční pneu

Zimní pneumatiky vám zaručí výbornou ovladatelnost na promrzlé silnici, krátkou brzdnou dráhu i výbornou trakci na sněhu. To zajišťuje jejich dezén a použité směsi materiálu. Proto se doporučuje přezout na zimní pneumatiky už v případech, kdy venkovní teplota vzduchu klesne pod 7 ℃. Vzhledem k vlastnostem, které tyto pneumatiky předurčují pro provoz v zimě, se nedoporučuje jejich dojíždění v létě. Mohou vás totiž rychle zradit v nebezpečných situacích.

Naopak celoroční pneumatiky se hodí pro občasné řidiče a to hlavně, když jezdíte po upravené komunikaci. Nemusíte si lámat hlavu s nečekanou změnou počasí a díky speciální směsi materiálu tak šetříte nejen čas, ale i peníze za přezouvání a skladování.

Musíte ale stále počítat s rychlým opotřebením v horku a naopak s menším záběrem ve sněhu díky nižšímu obsahu siliky.

Vy jezdíte, my se staráme

Jestli si stále nevíte rady, jak na zimní pneu, rádi vám pomůžeme. V síti poboček BestDrive vám vyjdeme vstříc a pomůžeme vám vybrat nejvhodnější pneumatiky s ohledem na typ vozu, jízdní styl, kilometrový výkon a také váš rozpočet.

Vybrat si můžete z široké nabídky rozměrů, dezénů a značek. Kromě koncernových pneumatik Continental, které pravidelně vítězí v testech motoristických časopisů, bychom vám rádi nabídli také novinku v podobě pneumatiky BestDrive Winter, se kterou budete mít zimu pod kontrolou.

Pokud byste si nevybrali z výše uvedených značek, můžeme vám kromě značek jako jsou Uniroyal, Semperit, Barum či Matador, nabídnout pneumatiky také od jiných výrobců.

Ani s přezutím si nemusíte dělat starosti, mysleli jsme opravdu na všechno. Nejen, že vám auto přezujeme, ale také si od nás odnesete BestDrive Garanci v podobě ochrany proti neopravitelnému poškození, jež se vztahuje na osobní, SUV a 4x4 bezdušové. Tím získáte až 80% slevu, 2 roky garantované ochrany na neomezený počet ujetých kilometrů a pomoc v případě vandalismu.

Nenechávejte nákup zimních pneumatik a přezouvání na zimní pneumatiky na poslední chvíli, ale připravte se včas. Ušetříte tak čas, nervy i peníze!

Samotný začátek servisní zimní sezóny je velmi závislý na počasí. Pokud je teplý podzim, někteří zákazníci otálí s přezutím na zimní pneumatiky a nechávají přezutí na poslední chvíli, čímž zbytečně riskují. S horšícím se zimním počasím se pneuservisy zaplňují a v celé republice se dá očekávat, stejně jako každý rok, rychlý úbytek volných termínů pro přezutí. U mnoha zákazníků se v poslední době objevuje trend plánování přezutí zimních pneu již dlouho před zahájením samotné sezóny přezouvání. V tomto období je totiž možné počítat s volnějšími kapacitami servisu a dostatkem pneu na skladě.

Online rezervace – objednání termínu pneuservisu z pohodlí domova

Můžete se objednávat celou řadou způsobů: osobně, telefonicky, přes SMS nebo online. Zejména posledně jmenovaný způsob objednání termínu k realizaci pneuservisu je zákazníky v poslední době hojně využíván v návaznosti na spuštění nového e-shopu. Zákazníci si na něm mohou komfortně vybrat a nakoupit nejen pneumatiky, ale i služby včetně online rezervace termínu. Doručení zakoupených pneumatik můžeme realizovat k vám domů a nebo je zašleme přímo do vybraného servisu BestDrive, kde zajistíme i montáž nových plášťů a zdarma ekologicky zlikvidujeme opotřebené pneu.

Manipulaci, uskladnění a přepravu svých pneumatik pusťte z hlavy!

Pokud nedisponujete volným prostorem na skladování letních pneumatik, přenechejte tuto starost nám. Zajistíme jejich komfortní skladování v optimalizovaných prostorách.