Často kladené otázky

Mohu kombinovat různé dezény na jedné nápravě?

V žádném případě. Na jedné nápravě musí být identické pneumatiky. Tzn. stejného výrobce, dezénu i rozměru.

Na různých nápravách mohou být pneu různé, ale stejné konstrukce. Tedy radiální. Nedoporučujeme však používat např. na přední nápravě směrové pneu (s šípovitým dezénem) a na zadní nesměrové pneu. Může to negativně ovlivnit chování vozu na vozovce.

Kdy přezout na zimní či letní pneumatiky?

Hranicí přezouvání sezónních pneu je 7°C. Pod touto hranicí letní pneumatiky tuhnou a ztrácí přilnavost k vozovce. Tak se zvyšuje riziko nehody. Pokud tedy denní teploty klesnou pod 7°C nastává pro motoristu ten pravý čas přezout na zimní pneumatiky. 

Krajně nedoporučujeme čekat až na poslední chvíli. Vyhnete se tak tradičním návalům v pneuservisech, ale hlavně předejdete riziku nehody, které je ve chvíli napadnutí prvního sněhu či příchodu prvních mrazů nejvyšší. Na jaře je hranice stejná - pokud celodenní teploty dlohodobě stoupnou nad 7°C. Dlouhodobě proto, že musíte počítat s možností jarních mrazíků.

Je vhodné použít pouze 2 zimní pneu na hnanou nápravu?

Jednoznačně nedoporučujeme. Při zimním obutí pouze hnané nápravy extrémně vzrůstá riziko smyku. Je to možná horší varianta než letní pneu v zimě. Řidiči totiž podléhají falešné představě bezpečí a mnohem víc riskují.

Je bezpečné nakupovat po internetu?

Bezpečnější než na našich stránkách to být nemůže. Na našich stránkách totiž nic neplatíte. Vámi vybraný produkt zaplatíte přímo v kamenném obchodě až poté, co se ujistíte, že kupujete skutečně to co chcete.

Jak probíhá vyřízení objednávky?

Vaši objednávku zašleme přímo do Vámi vybrané prodejny. Personál této prodejny Vás poté telefonicky kontaktuje pro dohodnutí termínu Vaší návštěvy servisu. Osobně si přijedete Vaše pneu či disky vyzvednout v prodejně ve Vaší blízkosti. Teprve poté zaplatíte.

Jaké rozměry pneumatik mohu na svém voze používat?

Předepsaný rozměr pneumatik pro Váš vůz je uveden v technickém osvědčení vozidla. Zde máte také uvedeny alternativní rozměry schválené výrobcem. Pokud však chcete provést alternativní záměnu za rozměr, který není uveden v technickém osvědčení vozidla, je nutno nejdříve konzultovat tuto záměnu s výrobcem vozidla a po té nechat změnu potvrdit do technického osvědčení vozidla.

Jak reklamovat pneumatiky zakoupené po internetu?

Při nákupu na www.bestdrive.cz jde prakticky o nákup v kamenném obchodě - pneumatiky se po internetu pouze nezávazně objednávají, ale montáž a platba probíhá přímo v naší prodejně-servisní pobočce. Proto reklamační řízení probíhá naprosto standardně. Takto zakoupené pneumatiky můžete reklamovat v kterékoli pobočce sítě BestDrive na území celé České republiky.