BestDrive: Připravte svůj vůz na léto v servisní síti BestDrive

Prázdniny nám začínají a s tím i spojené cestování za rodinou, na výlety, dovolené apod. Zejména tento rok bude hodně Čechů a Slováků trávit dovolenou v tuzemsku a budou cestovat vlastním autem. Proto by kromě detailního naplánování své cesty, neměli zapomenout ani na přípravu svého vozidla.

Příprava automobilu na dovolenou zahrnuje spoustu věcí, zabere hodně času a neměli bychom ji podcenit. Nejen proto doporučujeme svěřit své auto do rukou odborníků ze servisů BestDrive a nechat přípravu na nich. I letos si pro vás připravili akční nabídku na servisní prohlídku, kde nejen zkontrolují všechny důležité části vozu, ale případnou závadu dokáží většinou i obratem vyřešit. 

Jak probíhá servisní prohlídka v síti BestDrive?

Jedná se o základní kontrolu bezpečnosti, kdy školení mechanici v servisní dílně na zvedáku kontrolují vybrané části automobilu. Jejich úkolem je zjistit a následně i odstranit případné závady, které by mohly ohrozit bezpečnou a bezstarostnou jízdu.

připravte svoje vozidlo na léto

Co a jak se prověřuje? 

 •  Pneumatiky – kontrolují stav pneumatik, tlak pneumatik, hloubku dezénu, stav ráfků, včetně rezervy nebo opravné sady. Vizuálně také prověří, zda je v pořádku geometrie vozidla.
 • Osvětlení vozidla – kontrolují funkčnost všech světel na vozidle.
 •  Brzdový systém – kromě množství brzdové kapaliny se mechanici věnují i zjištění kvality brzdové kapaliny – měří bod varu, kontrolují opotřebení a stav brzdového obložení, kotoučů a těsnost systému. 
 • Tlumiče – kontrolují vizuální stav tlumičů, zda nenesou známky poškození. Jejich stav ovlivňuje, jak schopnost zabrzdit vozidlo včas a bezpečně, tak i kvalitu a komfort jízdy.
 • Prvky řízení i ostatních částí podvozku – kontrolují součásti systému řízení, ložiska, těsnost převodovky, stav pružných spojů, ale i stav výfukového systému.
 • Stav a množství všech provozních kapalin.
 • Stav autobaterie.
 • Platnost STK.
 • Součástí kontroly je i kontrola poškození předního skla.
 • Úplnost povinné výbavy (pro ČR nebo SR).
 • Funkčnost systému klimatizace – tato hlavně při cestě na letní dovolenou patří už k prvkům pasivní bezpečnosti.
 • Vyčtení paměti závad – u většiny vozidel vyčteme paměti závad, abychom zkontrolovali, zda se ve vozidle neobjevila nějaká závažní závada, která by mohla ovlivnit průběh dovolené.

Automobil bez závad = bezpečná a bezstarostná jízda na dovolenou.  Pokud případné závady odhalíme včas během servisní prohlídky, většinou předejdete následným drahým opravám a stresovým situacím během Vaší dovolené.

A proč si nechat připravit svůj vůz na léto právě v BestDrive?

„V duchu firemního hesla: Vy jezdíte, my se staráme, se snažíme přicházet s dalšími službami, které zvyšují komfort zákazníků. Proto důvodů, proč nechat zkontrolovat svůj vůz právě u nás, je opravdu hodně“, uvádí Richard Velísek, marketingový ředitel sítě BestDrive.

„Patříme k málu společností, které se mohou pochlubit komplexní nabídkou služeb pod jednou střechou. Najdete u nás pneuservis s vlastní nabídkou služeb a širokým spektrem různých pneumatik. Doplňuje ho autoservis, při kterém používáme plno kvalitních a ověřených dílů, které vás zkrátka nezklamou. Největší silou naší značky je kvalifikovaný personál. Servisní mechanici a technici se postarají o to, aby vše fungovalo tak, jak má. Informují vás o celém postupu a ochotně poradí v případě různých problémů či nesrovnalostí. Jsou tu pro vás v kterékoliv z našich 188 provozoven v České a Slovenské republice“, dodává Richard Velísek.

BestDrive je největší síť pneuservisů a autoservisů v České republice a na Slovensku. Provozovatelem sítě je v České republice ContiTrade Services s. r. o., na Slovensku ContiTrade Slovakia s.r.o., obě společnosti patří do koncernu Continental. Jednotný koncept servisní sítě BestDrive se 188 pobočkami umožňuje pokrýt nabídkou profesionálních pneuservisních a autoservisních služeb území obou států. Komplexní nabídku zboží a služeb mohou využívat i zákazníci preferující online objednávání z pohodlí domova přes www.bestdrive.cz nebo www.bestdrive.sk. Jako největší poskytovatel komplexní služby motoristům se servisy BestDrive snaží nadstandardním způsobem naplňovat očekávání svých zákazníků v duchu firemního motta: Vy jezdíte, my se staráme / You drive, we care.