Výměna motorového oleje a filtru

(olej a filtr nejsou součástí ceny)

Pravidelně měněný motorový olej má podstatný vliv na životnost a stav motoru vozidla. Má nezanedbatelný vliv i na úsporu provozních nákladů a to jak přímo v podobě menší spotřeby pohonných hmot, tak i nepřímo minimalizací rizika nákladných oprav z důvodu nadměrného a předčasného opotřebení pohonné jednotky. Olej musí splňovat celou řadu vlastností, proto je nutné vždy použít typ oleje, který předepisu pro vaše vozidlo výrobce vozidla. Výrobce vozidla i předepisuje doporučené termíny pravidelné výměny oleje a to buď stářím oleje nebo najetými km. 

Součástí výměny oleje je vždy i výměna olejového filtru, v kterém ulpívají všechny nečistoty, které olej z motoru spláchne do olejové vany. Současně se u některých vozidel mění i zátka olejové vany, aby se zajistila 100% těsnost a olej nikde neunikal.

Vhodný typ oleje a olejového filtru bude upřesněn Vámi vybranou prodejnou.

Uvedená cena za výměnu oleje platí pouze pro případy, kdy zákazník zakoupí v CTS olej i olejový filtr.

Abychom Vám mohli nabídnout správný motorový olej a filtr, definovaný výrobcem, Vás žádáme, abyste do poznámky k objednávce uvedli 17-ti číselný VIN kód. Ten naleznete v technickém průkazu vozidla v kolonce - Identifikační číslo vozidla. V druhém případě můžete zadat výrobce vozidla, model, rok výroby, objem motoru, kód motoru a výkon.

K objednávce je nutno uvést buď:

  • 17-ti číselný VIN kód (v technickém průkazu - Idetifikační číslo vozidla) nebo
  • výrobce vozidla, model, rok výroby, objem motoru, kód motoru a výkon