Výměna motorového oleje a filtru

(olej a filtr nejsou součástí ceny)

Pravidelně měněný motorový olej má podstatný vliv na životnost a stav motoru vozidla. Má nezanedbatelný vliv i na úsporu provozních nákladů a to jak přímo v podobě menší spotřeby pohonných hmot, tak i nepřímo minimalizací rizika nákladných oprav z důvodu nadměrného a předčasného opotřebení pohonné jednotky. Olej musí splňovat celou řadu vlastností, proto je nutné vždy použít typ oleje, který předepisu je pro vaše vozidlo výrobce vozidla. Výrobce vozidla i předepisuje doporučené termíny pravidelné výměny oleje a to buď stářím oleje nebo najetými km. 

Součástí výměny oleje je vždy i výměna olejového filtru, v kterém ulpívají všechny nečistoty, které olej z motoru spláchne do olejové vany. Současně se u některých vozidel mění i zátka olejové vany, aby se zajistila 100% těsnost a olej nikde neunikal.

Vhodný typ oleje a olejového filtru bude upřesněn Vámi vybranou prodejnou.

Uvedená cena za výměnu oleje platí pouze pro případy, kdy zákazník zakoupí v CTS olej i olejový filtr.

Abychom Vám mohli nabídnout správný motorový olej a filtr, definovaný výrobcem, Vás žádáme, abyste do poznámky k objednávce uvedli 17-ti místný číselný VIN kód a doplnili i výrobce vozidla, model, rok výroby, objem motoru, kód motoru a výkon.

Je možné i zaslat naskenovanou druhou (zadní) stranu malého technického průkazu vždy s uvedením RZ vozidla (SPZ). 

Pokud jste již měnili ve Vašem vozidle olej v našem servisu (v minulosti), není nutné doplňující informace o vozidla uvádět.

K objednávce je nutno uvést buď:

  • 17-ti místný VIN kód (v technickém průkazu - Identifikační číslo vozidla), včetně výrobce vozidla, model, rok výroby, objem motoru, kód motoru a výkon
  • nebo zaslat emailem na vybranou servisní pobočku naskenovaný malý technický průkaz ze zadní strany s uvedením RZ vozidla (SPZ)