Pneumatiky moto

Pneumatiky pro motocykly vybírejte velmi pečlivě! Moto pneu jsou prostředek, který zajišťuje kontakt motorky s povrchem cesty či jiného povrchu. Kvalitní pneu na moto jsou důležitým předpokladem bezpečné jízdy. Podle Vašeho stylu jízdy můžete přizpůsobit dezén nových pneu. Pneumatiky ale vybírejte podle doporučené specifikace výrobce motocyklu.

Moto pneumatiky - všeobecné parametry

Např. 140/80-19 71T    
     
140 šířka motopneu (mm)  
80 profilové číslo (%)  
19 průměr ráfku v palcích  
71 index nosnosti  
T kategorie rychlosti  

S ohledem na rozdílné rychlosti, jízdní povrchy a nároky na životnost či bezpečnost se moto pneumatiky specializují podle typu motocyklu. Tvrdší směs pneumatiky vyžadují cestovní motocykly a endura. To zaručuje jejich delší životnost. Naopak pneumatiky s měkčí směsí využijí rychlé sportovní motorky. Životnost motorkové pneumatiky je sice nižší, ale se zvýšenou přilnavostí k cestě.

Zvolit správné pneumatiky na motorku Vám pomůže dělení podle určení. Pro silniční moto, nebo pneumatiky pro motorky do terénu. V naší nabídce i levných pneu si vybere každý. V posledních letech se uplatňují i ​​motopneu s viaczmesovou technologií. Běhoun pneumatiky je vyroben z tvrdší směsi pro kontakt s vozovkou. Měkčí směs je na bočnici. Moto pneu vyrobeny ze dvou typů směsí mají větší životnost a přilnavost při náklonu motocyklu.

Objednat si můžete na kterékoliv pobočce

V našich servisech můtete také zakoupit pneumatiky koncernu Continental:

K této službě nabízíme možnost využít také ostatní servisní služby: